Rõõm on teatada, et ka 2022/2023 õppeaastal saavad HKHK õpilased jätkuvalt erialastele välispraktikatele kandideerida.

HKHK-l on pikaajaline välissuhete ajalugu ning aastatega on pea igasse euroopa riiki sõpruskoole tekkinud. Õpilasi, kes HKHK-s õppides on  erialase praktika välismaal sooritanud, on kokku juba rohkem kui 600. Kui ka sulle tundub see mõte põnev, siis täida ära veebipõhine praktikale kandideerimise avaldus ja kandideeri välispraktikale juba täna. 

Kandideerimiseks loe tähelepanelikult läbi alljärgnev INFO. Kui oled endiselt oma soovis kindel, kliki lingile KANDIDEERIN PRAKTIKALE ja täida kandideerimisvorm, kus selgita pisut täpsemalt miks ja millises riigis sooviksid oma praktika ellu viia. Kirjuta natuke ka sellest, millised on sinu ootused ning miks just sina oled see õige kandidaat. Kui soovid võid lisaks saata ka motivatsioonikirja e-kirja manusena. 

PRAKTIKATE KESTVUS on  keskmiselt 30 päeva. Riikide osas võib toimuda muutusi vastavalt kandideerijate arvule ja vastuvõtvate koolide koostöövalmidusele.

PRAKTIKAT FINANTSEERIB Erasmus+ programm HKHK projekti “Head oskused annavad ameti III” raames. Projektiga saab välismaal praktiseerida kokku ligi 100 HKHK õpilast.

VÄLISPRAKTIKATEGA TEGELEB: välissuhete koordinaator Heli Heimo, tuba 114 (alumine korrus), heli.heimo@hkhk.edu.ee (temale võid saata ka motivatsioonikirja e-kirja manusena).

TÄHTAEG: saada palun oma avaldus enne 30.septembrit 2022

TÄPSED PRAKTIKA KUUPÄEVAD selguvad jooksvalt ning on enamasti ajastatud õppekavajärgse praktikaga.

VÄLISPRAKTIKALE VALITUD õpilastele saadetakse INFO meilile või teatab sellest rühmajuhendaja või erialaõpetaja.

VÄLISPRAKTIKALE VALITUD õpilastega sõlmitakse praktikaleping, kus kirjeldtakse täpselt konkreetse praktika rahastamist ning osapoolte õigusi ja kohustusi.

2022 aastal saavad kandideerida ja oma huvist teada anda kõikide erialade õpilased kes õpivad vähemalt II kursusel. 

Praktikale saavad kandideerida ka kõik nii I kui II kursusel õppivad  TÄISKASVANUD ÕPPIJAD.

Välispraktika toimub kõige tõenäolisemalt samal ajal kui õppekavajärgne praktika ettevõtetes kui pole kokku lepitud teisiti. 

Täiskasvanud õppijatega lepime välispraktika kuupäevad personaalselt kokku.

Arvesta palun ka sellega, et sellelgi aastal võib juhtuda, et koroonaviiruse tõttu tuleb plaane ümber teha. Seetõttu on hea, kui sa tead, et viiruse tõkestamiseks kehtestatud meetmed ja riiki sisenemise nõuded võivad olla riigiti erinevad ning muutuda väga kiiresti. Seepärast ootame sinult ka paindlikkust ja mõistmist ning käsitleme kõiki korraldatavaid välispraktikaid eraldi ja individuaalselt, sõltuvalt olukorrast ja reeglitest.

Kogu välispraktikatega seotud reisiinfo on vastavuses valitsuse poolt kehtestatud reeglitega ning Covid-19 levikuga nii Eestis kui sihtriigis. Detailsemat infot koroonaviiruse tõkestamiseks kehtestatud meetmete kohta Euroopa Liidu riikides ja neis riikides, kus Eestil on välisesindus leiab Reisi Targalt veebilehelt. Sealt leiab ka igasse riiki sisenemiseks nõutavad meetmed.

HKHK-l õpilased on senini käinud praktikal järgmistes euroopa riikides: Austria, Itaalia, Prantsusmaa, Iirimaa, Hispaania, Portugal, Poola, Taani, Malta, Saksamaa, Holland, Soome ja Inglismaa. HKHK-l on erinevate koostöö- ja mobiilsusprojektide kaudu partnereid pea kõigis euroopa riikides. 

KANDIDEERIN PRAKTIKALE 

MIDA PEAKSIN VEEL TEADMA?

LOE HKHK ÕPIRÄNDURITE BLOGISID