Rõõm on teatada, et ka 2023/2024 õppeaastal saavad HKHK õpilased jätkuvalt erialastele välispraktikatele kandideerida.

HKHK-l on pikaajaline välissuhete ajalugu ning aastatega on pea igasse euroopa riiki sõpruskoole tekkinud. Õpilasi, kes HKHK-s õppides on  erialase praktika välismaal sooritanud, on kokku juba rohkem kui 700. Kui ka sulle tundub see mõte põnev, siis täida ära veebipõhine praktikale kandideerimise avaldus ja kandideeri välispraktikale juba täna. 

Kandideerimiseks loe tähelepanelikult läbi alljärgnev INFO. Kui oled endiselt oma soovis kindel, kliki lingile KANDIDEERIN PRAKTIKALE ja täida kandideerimisvorm, kus selgita pisut täpsemalt miks ja millises riigis sooviksid oma praktika ellu viia. Kirjuta natuke ka sellest, millised on sinu ootused ning miks just sina oled see õige kandidaat

PRAKTIKATE KESTVUS on  keskmiselt 30 päeva. Võimalik on olla praktikal ka pikemalt, suhtleme ja räägime sinu soovi läbi

RIIKIDE OSAS võib toimuda muutusi vastavalt kandideerijate arvule ja vastuvõtvate koolide koostöövalmidusele. HKHK-l on erinevate koostöö- ja mobiilsusprojektide kaudu partnereid pea kõigis Euroopa riikides, kellega erinevate erialade põhiselt suhtleme. 

PRAKTIKAT FINANTSEERIB Erasmus+ programm HKHK projekti “Head oskused annavad ameti III ja IV” raames. Projektiga saab välismaal praktiseerida kokku ligi 100 HKHK õpilast.

VÄLISPRAKTIKATEGA TEGELEB: välissuhete koordinaator Heli Heimo, tuba 114 (alumine korrus), heli.heimo@hkhk.edu.ee (temale võid saata ka e-kirja kui sul on lisaküsimusi).

TÄHTAEG: saada palun oma avaldus enne 20.oktoobrit 2023

TÄPSED PRAKTIKA KUUPÄEVAD selguvad jooksvalt ning on enamasti ajastatud õppekavajärgse praktikaga.

VÄLISPRAKTIKALE VALITUD õpilastele saadetakse INFO meilile või teatab sellest rühmajuhendaja või erialaõpetaja.

VÄLISPRAKTIKALE VALITUD õpilastega sõlmitakse praktikaleping, kus kirjeldatakse täpselt konkreetse praktika rahastamist ning osapoolte õigusi ja kohustusi.

VÄLISPRAKTIKALE VALITUD õpilased peavad saatma välissuhete koordinaatorile (heli,heimo@hkhk.edu.ee) oma ingliskeelse CV ja motivatsioonikirja, et tööotsimise protsess oleks kiire ja sujuv.

2023 aasta sügisel saavad kandideerida ja oma huvist teada anda kõikide erialade õpilased kes õpivad vähemalt II kursusel

Praktikale saavad kandideerida ka kõik nii I kui II kursusel õppivad  TÄISKASVANUD ÕPPIJAD.

Välispraktika toimub kõige tõenäolisemalt samal ajal kui õppekavajärgne praktika ettevõtetes kui pole kokku lepitud teisiti

Täiskasvanud õppijatega lepime välispraktika kuupäevad kokku personaalselt, et leida parim lahendus.

Aasta jooksul pärast kooli lõpetamist saavad välisprakitkale minna ka  HKHK VILISTLASED, kellel palun kindlasti kandideerides ka sellest eraldi meili teel teada anda. 

HKHK-l õpilased on senini käinud praktikal järgmistes Euroopa riikides: Austria, Itaalia, Prantsusmaa, Iirimaa, Hispaania, Portugal, Poola, Taani, Malta, Saksamaa, Holland, Soome ja Inglismaa. Samuti on meie täiskasvanud õppijad käinud Euroopast kaugemal.

ÕPPIDA SAAB KA RÄNNATES!

KANDIDEERIN PRAKTIKALE 

MIDA PEAKSIN VEEL TEADMA?

LOE HKHK ÕPIRÄNDURITE BLOGISID