2020/2021 välispraktikatele kandideerimine on edasi lükatud teise poolaastasse. Kandideerimisvõimalustest teatatakse kooli kodulehel ja õpilaste meililistis

Kandideerimiseks loe tähelepanelikult läbi alljärgnev INFO. Kui oled endiselt oma soovis kindel, leia oma kursusele ja erialale sobiv praktikariik. Seejärel kliki lingile KANDIDEERIN PRAKTIKALE ja täida kandideerimisvorm, kus selgita pisut täpsemalt miks ja millises riigis soovid oma praktika ellu viia. Kirjuta natuke ka sellest, millised on sinu ootused ning miks just sina oled see õige kandidaat. Kui soovid võid saata motivatsioonikirja ka e-kirja manusena .

PRAKTIKATE KESTVUS on  keskmiselt 30 päeva. Riikide osas võib toimuda muutusi vastavalt kandideerijate arvule ja vastuvõtvate koolide koostöövalmidusele.

PRAKTIKAT FINANTSEERIB Erasmus+ programm HKHK projekti “Head oskused annavad ameti” raames, mis kestab 2019 – 2022 õppeaastatel. Projekti raames saab välismaal praktiseerida kahe õppeaasta jooksul kokku 103 õpilast.

VÄLISPRAKTIKATEGA TEGELEB: välissuhete koordinaator Heli Heimo, tuba 114 (alumine korrus), heli.heimo@hkhk.edu.ee (temale võid saata motivatsioonikirja ka e-kirja manusena).

TÄHTAEG: selgub 2021 aasta alguses

TÄPSED PRAKTIKA KUUPÄEVAD selguvad jooksvalt

VÄLISPRAKTIKALE VALITUD õpilastele saadetakse INFO meilile või teatab sellest rühmajuhendaja või erialaõpetaja.

VÄLISPRAKTIKALE VALITUD õpilased peavad sooritama online keeletesti (selle tulemus ei määra praktikale saamist) ning osa võtma veebipõhisest keelekursusest või kooli poolt korraldatud keeleõppest.

2021 aastal saab kandideerida:

MAJUTUS- TOITLUSTUSERIALAD

Prantsusmaale, Londonisse, Austriasse (eelistatud saksa keele oskajad), Portugali, Hispaaniasse, Itaaliasse, Iirimaale ja Maltale (loodusgiidid).

PUIDU – JA EHITUS- ja KÄSITÖÖ ERIALAD

Hispaaniasse (ehitus-viimistlus erialad), Prantsusmaale (tisleri- ja mööblirestauraatorite erialad), Soome (pehme mööbli valmistamise, mööbli restauraatorite ja käsitöö erialad), Poolasse (mööblirestauraatorite eriala).

ÄRITEENINDUSE ERIALAD

Londonisse (bürootöö, IT, hooldustöö erialad) *hooldustööl Inglismaal nõutav eelnev erialane töökogemus ja inglise keele oskus, Iirimaale Dublinisse (IT , bürootöö ja hooldustöö erialad) *hooldustööl Iirimaal nõutav eelnev erialane töökogemus ja inglise keele oskus, Taani (IT ja hooldustöö erialad), *HT soovitatav eelnev erialane töökogemus ja hea inglise keele oskus ja Hollandisse tegevusjuhendajate eriala

KANDIDEERIN PRAKTIKALE 

MIDA PEAKSIN VEEL TEADMA?