Prantsusmaa kaks partnerkooli asuvad La Roche sur Yon’is (UFA Branly – toitlustus, teenindus) ja Revelis ( Lycée Des Métiers D´Arts – puutöö)

Prantsusmaa UFA Branly toitlustus- ja teeninduskool asub Atlandi ookeani ääres La Roche sur Yon’is, Vendée piirkonnas ning teeb koostööd piirkonna parimate restoranidega, kus koos kohalike õpilastega koos on saanud praktiseerida ka HKHK kokaeriade õpilased.

HKHK ja UFA Branly koostöö algas 2011 aastal ning praktikante on vahetatud mõlemapoolselt. Lisaks õpilastele on La Roche sur Yon’is praktiseerida saanud ka kaks kokaeriala kutseõpetajat – Tiina Sootalu ja Taavi Kuusik. Tiina praktiseeris kooli köögis ja -restoranis ning Taavi veetis kaks nädalat restoranis Le Sale Gosse.

Partnerkooli kokaeriala õpetaja Anthony Meziere on HKHK-s läbi viinud erialaseid workshop’e ning huvi prantsusmaa restoranides praktiseerida on olnud väga suur, sest praktikakohad on olnud põnevad. Enne praktikat toimuvad praktikantidele prantsuse keele kursused, et end prantsuskeelses keskkonnas veidi paremini tunda ning juba enne minekut prantslaste hingeeluga  tutvust teha.

2019 aasta kevadeks on Prantsusmaal praktiseerimas käinud 24 õpilast. Praktikakohtadeks on La Roche sur Yon’is ja selle ümbruses olevad kohalikud restoranid.

Prantsusmaa praktikalood  – 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Monika BLOGITrühvleid sigadele“, 2014

Anu BLOGI “Avasta, naudi, kokka, 2017

Katrini BLOGIIkka rohkem võid“, 2018

Siiri BLOGI, 2018Tasa ja targu tähtede poole“, 2018

kokaeriala õpetaja Taavi BLOGIPrantsusmaale stažeerima

Markuse, Mareki ja Tairo VLOG – kokku 8 videot, 2017

Revelis asuv puutöökool Lycée Des Métiers D´Arts õpetab kõiki erialasid, mida puutööga seostada annab – mööblivalmistamist, sadulsepatööd, istmete valmistajamist, puidunikerdamist, intarsiakunsti, mööblirestauraatoriks ning samuti ka CNC pingi operaatori ja tisleri oskusi.

HKHK mööblikunstnike pealinnas Revelis

Prantsusmaal puidukunsti õppimas

Argo BLOGI (pehme mööbli valmistaja) “Praktika Revelis“, 2018

Inga BLOGI (mööblirestauraator) “Iseennast otsides“, 2019

Irena BLOGI (mööblirestauraator) “Reveli praktika“, 2019