2018 aasta märtsis sõitsid puit-ja kiviehitiste restaureerimise eriala  täiskasvanud õppijad Ave Saks ja Argo Roos praktikale Wroclawisse, et asuda tööle stukkdekoori valmistavas firmas Rafael Decoration. Kõik see uus, mida õpiti sai talletatud blogisseMeie kuu Wroclawis“.

Ave ja Argo fotosid saab vaadata SIIT.

Ave Saks PKR-16 – Selle aasta märts õnnestus mul veeta tänu Erasmus+ programmile Poolas Wroclawi linnas. Seal sain teha tööd teha firmas, mis on spetsialiseerunud stukkdekoori valmistamisele. Töö oli selles firmas väga huvitav ja kogemusterohke. Kätt sai proovida peaaegu kõikides valdkondades, millega tegeletakse. Kaasa sai aidatud kahe suurema projekti valmimisel, mis oli omakorda suur seiklus.
Vabal ajal sai avastatud linna ning külastatud erinevaid muuseume ja vaatamisväärsusi.
See kogemus oli seda väärt ja soovitan kõigile.

 

HKHK_restaureerijate_praktika_PoolasArgo Roos, PKR-16 – Juhuse tahtel (saad lugeda meie blogist peensusteni) sattusin ma praktikale Poola, täpsemalt Wroclavi linnas asuvasse ettevõttesse Rafael Decoration.

Firma tegeleb stukkdekooride restaureerimise kõrval ka uute esemete valmistamise ja paigaldamisega. Meie ülesanded ei piirdunud pelgalt vaatlemisega, vaid anti ikka tõsist tööd ka teha. Nii tegelesime plastiliinist ornamentide modelleerimisega kuni eriliste tellimuste valmimisprotsessis kaasa löömisega, ühesõnaga – saime põhjaliku ettekujutuse firma tegevusest ja tegemistest (mida ja kuidas).

Teisel või kolmandal päeval tekkis mul aga ootamatult tunne, et ei tea, kas olen eesel, et ei oska ühte lihtsat asjagi teha (täpsemalt loe ikka blogist!). No lõppes asi siiski minu võiduga ja tekkis isegi lootus, et ehk ikka ei ole … .

Meil praktikantidena oli tööpäev paar tundi lühem palgalistega võrreldes, seega jäi ka iga päev vaba aega (lisaks nädalavahetustele) linnaga tutvumiseks. Nii jõudsime lõpuks loomaaeda, kus korraga avastasin, et … ma ikkagi ei ole eesel!