2022 aasta populaarsemaks Erasmus+ sihtkohaks oli vaieldamatult Soome, kus praktikal käisid nii tekstiilitöö-, tislerite-, mööblirestaureerijate kui ka pehme mööbli valmistamise eriala õpilased.

Juba jaanuaris tegid otsa lahti tekstiilitöö naised Marge Kiirend, Riina Rätsep ja Kaisa Luha TK-20 õppegrupist, kes arendasid oma vaibakudumisoskusi Hämeenlinnas TAVASTIA kutseõppekeskuses. Riina blogist Kangakudujad Hämeenlinnas, leiab nii fotosid kui kirjeldusi ühest vaibavalmimisprotsessist.

Veebruaris 2022 praktiseerisid TREDU kooli puidulaboris 2 noort ja 2 veidi vanemat tisleriõpilast. Noortest said oma esimese välispraktikakogemuse Reino Jätsa T-21 ja Kristjan Heinloo T-20 õpperühmadest ning täiskasvanud õppijatest said uusi oskusi omandada Kaie Saaremägi ja Allan Ahto Kreitsmann TL-21 õpperühmast. Kokkuvõttes moodustus üks ühtehoidev tislerite tiim ning kõigest täpsemalt ja väga põhjalikult saab lugeda Kaie blogist Tislerid TREDU’s.

Veebruaris algas ka mööblirestauraatorite Liina Valdmanni ja Piret Rooksi praktika mööblivalmistamisettevõttes Wiik, kus Liina ja Piret olid meie esimesteks praktikantideks. Sügisel, puiduõpetajate õpirändel Soome, sai see firma korralikult üle vaadatud ja heaks kiidetud. Ka Piret ja Liina on oma kogemused kirja pannud ning blogist Mööbeldamas Muumide maal saab teada, milline on ühe mööblivalmistamise ettevõtte argipäev ja kuidas Eesti tüdrukud Soome töökultuuri sisse elasid. Blogi lugedes ärge unustage pealkirja ja leidke kindlasti üles ka kõik lehekülgedele pugenud Muumid.

HKHK vanas tuttavas mööblivalmistamise ja -restaureerimise ettevõttes Verhoiluliike Vartiainen käisid praktikal erinevatel aegadel 4 praktikanti – veebruaris Helen Väljaste ja Mari Linna PM-21 õpperühmast ning arpillis Aili Bollverk ja Piia Kallas samalt erialalt. Sellest, kuidas Soomes pehmet mööblit valmistatakse saab lugeda blogidest Helen ja Mari Soomes praktikal ning Aili ja Piia Soomes

Õpilastele lisaks stažeerisid Soome ettevõttes Wiik ka puidutöö õpetajad Mariliis Õunapuu ja Ülle Kübarsepp, TAVASTIA koolis käis töövarjutamas kangakudumise õpetaja Tiina Laiva ja TREDU koolis õpirändel puiduoskaonna juhataja Margus Krips koos oma õpetajate Epu, Mariliisi ja Jannega

Erasmus+-Reino-Jätsa-HKHK-tislerReino Jätsa T-21- 5.02-5.03 avanes mul võimalus käia välispraktikal Tampere Tredu ametikoolis ja 2 nädalat sellest sain tööd teha firmas Karava Oy.

Koolis tegeles meiegea Matti Jokinen. Firmas andis mulle ülesandeid Jaakko Soini. Läksin välispraktikale, kuna mulle anti võimalus minna ja mul on väga hea meel, et ma sinna läksin.

Tredu on kutsekool, mis erineb HKHKst väga palju, see on suurem ja seal on palju rohkem võimalusi ning on ka uhkemad ja uuemad masinad. Mulle väga meeldis selles koolis.

Karava Oy Tegeleb peamiselt saunalavade ja saunade ehitamisega. Hoone oli uus ja uhke, seadmed ja tehnika olid ka uued.

Kui avaneb uuesti võimalus välispraktikale minna siis lähen kindlasti. Kindlasti soovitaks ka teistele.