Minu nimi on Karl-Kevin Miinpuu. Olen Haapsalu Kutsehariduskeskuse kolmanda kursuse kokk ja tegin oma kolmanda kursuse praktika Itaalias, ühes armas vahemereäärses linnakeses, Tellaro. Ma ütlen kohe alguses ära, et see on minu arvates parim koht kuhu minna praktikale või kasvõi puhkama.?

Minu lahedateks praktika- ja reisikaaslasteks oli klassiõed Hannah ja Piibe- Laura ning majutusteeninduse õpilane Vanessa. Meid viis Itaaliasse majutus- ja toitlus osakonna juhata Enna Kallasvee.

Minu kuu Itaalias algas 24-ndal septembril ja nagu ikka, vähemalt kaks ööd enne reisi olin magamata, sest suur reisiärevus oli juba sees. Kas praktikakoht on hea? Kas inimesed on toredad? Jõudsime ilusti Milanosse, sealt edasi rongijaama ja sealt peaaegu neli tundi rongisõitu La Speziasse, ning sealt oli meie Tellaro umbes poole tunni kaugusel.

HKHK_Italias

Kui me hilja õhtul Tellarosse jõudsime, olin juba nii vaimustuses, et oleksin tahtnud sinna elama jääda. Kohe esimesel õhtul nägime ära ka minu restorani praktikajuhendaja Benji – väga lahe ja hooliv inimene. Iga kord kui ma ei naeratanud, nagu Eestlastele  ikka kombeks,  küsiti kas kõik on ikka korras ja kas ma tahaksin midagi?

Minu töökoht Ristorante Il Gambero Nero oli selline päris suur mereandide restoran, mis mahutas umbes 90-100 inimest. Selle restorani töötajad olid väga südamlikud, toredad, naljakad ja armastavad – ei jätkugi kohe sõnu nende jaoks. Eriti lähedasteks sain ma teenindajatega kaksikõdede Bice ja Ginaga. Gina oli seal mulle nagu ema, päriselt! Temaga koos tööl olemist ootasin ma alati väga!?

Minu peamised tööülesanded olid klientidele toitude-jookide serveerimine ja kui olid ingliskeelsed kliendid, siis nendele ka menüü ja jookide tutvustamine ja teenindamine. Meie töötasime nädalas viiel ja poolel päeval, hommikuti läksime tööle, päeval oli siesta (ehk kõige kuumem aeg päevast) ja siis õhtul uuesti neljaks tunniks tööle – selline päev on väga mõnus.

Siestade ajal käisime me palju igalpool ringi ja rannas päevitamas-ujumas. Kui meil oli vaba päev siis saime trippida ka kaugemale, näiteks käisime ära kuulsas Pisa linnas, paadireisil Porto Veneres, veinimõisas ekskursioonil ja degustatsioonil ja ka ühel väga mõnusal mägimatkal. Vaadata oleks olnud veel väga palju aga kahjuks lihtsalt ei jõudnud.

Vahepeal ma käisin ka üksi Portugalis võistlustel. Algul ma kartsin väga, aga tegelikult on üksi päris mõnus reisida ja võistlustel läks ka hästi!

Alguses küsitud küsimused said kindlasti mõlemad väga positiivsed vastused ja rohkemgi veel. Nagu ikka- siis lõpp oli väga raske, nad kõik olid nii kurvad ja isegi sai nutetud natuke?

Mina aga soovitan Itaaliat praktikakohaks kõigile- kellel on võimalik Itaaliasse kandideerida, tehke seda ja te ei kahetse!

Ciao!!?

Kevin

Rohkem Itaalia fotosid saab näha SIIT