Austrias praktikal käisid majutusteeninduse eriala õpilased Alina Lepik, Eneli Suitsev, Janelle Olop ja Siret Põldäär. Praktika toimus 10. märts – 10. aprill 2019. Praktikapartneriks oli Warmbadis asuv turismi- ja toitlustuseriala kool FBS Warmbad Villach. Samal ajal käisid Haapsalus praktikal ka austria kooli õpilased. Praktikante vahetasime esmakordselt.

Siret Põldäär M-17 – Minu Austria praktika oli väga kogemusterohke, olen ülimalt rahul et valisin just selle riigi oma praktika jaoks. Praktika kohaga jäin ma ka VÄGA rahule, kuna seal olid väga abivalmis ja sõbralikud inimesed. Aitasid teineteist alati, kui vaja oli. Tänu sellele abivalmidusele oli ka minu praktika tore, ei pidanud miskit kartma ja sain alati abi küsida.

Mina ise soovitaksin teistelegi  minna välispraktikale, loomulikult tuleb olla iseendas ka kindel. Võrreldes sellega, et ma inglise keelt väga ei oska, sain ma seal hakkama ja mulle õpetati ka saksa keelt veidi. Mina ise õpetasin neile veidi eesti keelt.

Tere! Olen Janelle Olop M-17 õpilane ja käisin praktikal Austrias. Olin seal kuu aega ning selle aja jooksul õppisin ma palju, nimelt kuidas tulla toime võõras keskkonnas, kuidas hakkama saada kui kohalikud ei räägi inglise keelt ning kuidas  töö tegemisega hakkama saada välismaal. Kindlasti olid meil selle kuu aja jooksul omad plussid ja miinused. Raske oli kohaneda, kuna segadust tekitasid tööülesanded, millest räägiti meile saksa keeles. Samuti oli meil ka väga lahedaid hetki, saime palju sõpru, käisime linna avastamas ja lõppkokkuvõttes sujus meil kõik ilusti. Alumisel pildil on klass kellega me kaks viimast nädalat koolis veetsime.

Tere! Olen Eneli Suitsev M-17 õpilane ja käisin Austrias praktikal . Selle kuu aja jooksul õppisin kuidas teenindada ja  suhelda rohkem inglise keeles, kuid kahjuks kohalikud ei osanud inglise keelt vaid rääkisid saksa keeles mida meie kahjuks õppinud ei ole. Selle aja jooksul oli ka häid asju , kus saime linnas käia ja avastada erinevaid kohti. Saime ka  endale muidugi palju uusi sõpru kellega siiani suhtleme ja kes muidugi ootavad tagasi meid. Pidime kaks nädalat ka teeninduskoolis veetma, mis oli üpris huvitav ning saime ka endale ühe klassi kellega koguaeg suhtlesime.

Alina Lepik M-16 – Mina käisin praktikal siis teist korda, ning seekord õnnestus mul saada Austriasse. Ütleme nii, et see oli päris põnev kogemus mulle. Ma küll ei tahaks negatiivselt kirjutada, aga eks kõikidel on oma koht kuhu nad sobivad ja sama on riigiga, vähemalt mina arvan nii. Mina tundsin, et mina ei sobi sinna, esiteks ma ei osanud keelt ja teised see linn, kus ma olin, see oli nii pisike ja olin teistest tüdrukutest nii kaugel, et täitsa igav hakkas seal. Töötasin ma ühes kohvikus, mis algselt tundus väga pisike, aga vot sulle nalja, väljast võis see tunduda pisike, aga seest oli see väga suur. Minu peamised tegevusteks osutasid kohvide tegemine, nende lauda viimine ja kindlasti ka koristamine. Vahel tundsin end päris üksindasena, sest keegi väga ei rääkinud inglise keelt, vaid kõneldi oma riigikeelt, mis osutus saksa keeleks. Nagu te aru saite siis mina seda keelt ei valda. Eel viimasel päeval oli tore, sest sain teiste tüdrukutega minna messile Seal saime proovida erinevaid jooke alkoholiga ja erinevaid toite, ning lõpuks saime ka kaasa võtta ükskõik mida. Soovitan sinna minna inimestel, kes teavad saksa keelt ja kellele meeldib pisike ja vaike koht.