ESCOLA PROFESSIONAL DO FUNDAO on väike ametikool Portugalis, Haapsalu sõpruslinnas Fundaos, paiknedes Portugali mägiseimas piirkonnas riigi keskosas. Koolis saab kutseõpet majutuse, toitlustamise, turismi, infotehnoloogia ja ehituse erialadel. Koolil on väga head kontaktid kohalike restoranide ja hotellidega, kus on praktiseerinud ka HKHK noored.

Õpilaste praktika Fundaos toimus esmakordselt 2010. aastal ning oli väga edukas. 2012 novembris võtsime ka ise esmakordselt vastu Fundao kooli kokaeriala praktikante ning samal aastal külastasid meid Fundao kooli projektijuht ja õpetajad. Sealt alates oleme praktikante vahetanud igal aastal.

Kahel korral võtsid Fundaos praktiseerinud õpilased praktika käigus osa ka koolis toimuvast rahvusvahelisest noorkokkade festivalist “Cherry Festival”, kus kõikides toitudes kasutatakse kirsse, mis valmivad Fundaos just maikuu lõpus. 2014 ja 2015 aastal saatsime Fundaosse praktikale ka ehituseriala õpilasi. Edasi jätkasime koka-ja teeninduserialadega. Praktika ettevõteteks on olnud portugali rahvusköögil põhinevad restoranid, mis pakuvad toitlustust enamasti just kohalikele elanikele, seega on õpilased alati saanud väga hea rahvusvahelise kogemuse eheda kohaliku köögi- ja söögikultuuri osas.