Kõigi iirimaa partneritega sai koostöö alguse 2016 aasta sügisel Dublinis toimunud koostööseminarilt “VET Connected – GET Connected“.

Westport College of Further Education asub Iirimaal, Mayo maakonnas. Kaunis väikelinnas Westportis on praktikal käinud loodusgiidid ja mööblirestauraatorid. Nende tegemised leiad paremal küljel asuvast ÕPILASTE BLOGIDE menüüst. Westport’i hooldustööõpilased on jätkuvalt sooritanud oma praktikat Haapsalu rehabilitatsioonikeskuses ning HKHK-t on külastanud ka Westporti õpetajad.

Corkis asuv St John’s College on partneriks loodusgiidide praktikate korraldamisel. Mitmed loodusgiidide blogid leiad jällegi paremal asuvast ÕPILASTE BLOGIDE menüüst. Kool on olnud heaks partneriks ka meie õpetajate stažeerimisel, mille kohta LOE SIIT. 2016 aastal hoogsalt alanud koostöö on viinud 2018 aastaks juba ühise Erasmus+ koostööprojektini “Re-evaluating digital Technology to Enhance Learning“, mis kestab aastani 2020.

 Dublin and Dun Laoghaire Education and Training Board, ühendab endas erinevaid Dublini piirkonnas paiknevaid kolledžeid ja praktikakeskusi, kus kutseõpe toimub mitmes erinevas vormis, nii päevaõppena kui ka õpipoisiõppe- ja õhtuste kursuste näol. Esimene õpetajate külastus toimus 2018 sügisel, kus rajati tugev alus edasiseks koostööks – LOE SIIT. Järgneva kahe aasta jooksul töötame välja ka praktikantide vahetamise võimalused.