Eelmisel nädalal viibisid HKHK-s kolleegid Iirimaalt Westport Kolledžist

Eelmisel nädalal külastasid HKHK-t kolleegid Iirimaalt

HKHK-s viibisid eelmisel nädalal kollegid Iirimaalt, Westporti Kolledžist, et üheskoos arutada tulevase koostöö võimalusi. Aastatagusel seminaril Dublinis alanud suhtlus viis Erasmus+ projekti partnerluseni ning sellel suvel sai kaks HKHK loodusturismieriala õppijat juba Iirimaal praktiseerida.

Westporti Kolledž asub väikelinnas Lääne Iirimaal ning õpilaste arv on väiksem kui meil. Koolis saab õppida põllumajandust, aiandust, kunsti-ja fotograafia-, tervise-, ilu-, äriturismi– ja infotehnoloogia valdkonna erialasid. Eelmisest aastast alates on Westport Kolledž osalenud ka Erasmus+ projektides ning hindab seda kui olulist kutseõppe praktiseerimise võimalust. Haapsallu tahab Westport Kolledž saata hooldustöö praktikante. Seepärast külastasime ka Haapsalu neuroloogilist rehabilitatsioonikeskust ning leppisime kokku iirimaa praktikantide ülesannetes ja sobivas ajas järgmisel kevadel. HKHK saadab ka järgmisel suvel Westporti kaks loodusturismi eriala õpilast ning plaan on jätkata koostööd ka teistel erialadel.

Kooli direktor Michael Murphy ja õppenõustaja Eithne O’Malley viibisid Eestis esimest korda ning tõdesid, et ilm on meil siin päris sarnane iirimaisele ja vahetab oma nägu mitu korda päevas. Rõõm oli tõdeda, et meie kool jättis külalistele hea mulje, eriti meie praktilise töö õppelaborid – ehitus- ja puidumaja, kooli köök kui pidev praktikakoht ning riiklikult rahastatud koolisöök. Haapsalus ringi jalutades leidsid iirlased, et meie juures on turvaline, sõbralik ja väga ilus ning tulevaste praktikantide pärast muretsema ei pea.