NordPlus_HKHKTeist õppeaastat järjest juhib Haapsalu Kutsehariduskeskus NordPlus Juniori programmi toetatud projekti. Sel õppeaastal on käimas projekt, millel nimeks Improving DIGITAL COMPETENCES and COMPUTATIONAL THINKING of SEN students in VET. Projektitegevused toimuvad kolmes riigis  – Islandil, Soomes ja Eestis.

Veebruari 2.-7. kuupäeval toimusid teise projektinädala tegevused Soomes. Koos õppisid uusi oskusi Islandi, Soome ja Eesti  õpilased.

Projektinädala eestvedajaks oli  sel korral Vocational College Live. Tegevused toimusid kooli erinevates õppehoonetes nii Espoos kui Helsingis.

Esmaspäeval 3.02 saime kõik üksteisega tuttavaks. Samuti oli projektinädalal osalejaid tervitamas juhtkonna esindajana Soome kooli arendusdirektor Liisa Metsola.

Mõned õpilased olid juba omavahel tuttavad oktoobrikuisest Eesti projektinädalast, kuid palju oli ka uusi inimesi, keda tundma õppida. Esimesel päeval tutvustasime üksteisele oma riike. Ametlikum ettekannete osa läks sujuvalt üle aruteluks erinevate maade ja kultuuride põnevatest detailidest. Õhtul veetsime lõbusalt aega pitsarestoranis. Kõigile maitses pitsa ja oli lõbus meeleolu.

Järgnesid päevad täis põnevaid tegevusi, uudseid kohti ja ideid ning muidugi uusi tuttavaid. Meile tutvustati Soome parlamendihoonet, kus meid saatnud giid oli humoorikas ja teadis rääkida palju lugusid majast, mis Soome rahva jaoks nii tähtis on. Nädala jooksul tegelesime ka erinevate digitegevustega ning ehitasime roboteid. Külastasime Spordikeskust Oittaa, kus saime olla sportlikud ja aktiivsed. Võimalik oli saunatada ning ujuda järves. Meie meeskonnas oli ka taliujuja – vapper tüdruk, Gerli!

Viimasel õhtul võtsime nädala kokku, ütlesime tänusõnu ja jagasime üksteisele kingitusi. Soome õpilased pakkusid õhtusöögiks põhjapõdrapraadi ja mustikakooki.

Lisaks organiseeritud tegevustele omandasid õpilased Soomes erinevaid oskusi, mida saab õppida vaid ise läbi tehes – kuidas teha koostööd, suhelda ja olla meeskonna liige, samuti harjutada esinemist, praktiseerida inglise keelt ja kasutada välismaal ühistransporti ning programmi Google Maps.

Õpirändel Soome osalesid abikoka eriala 2. kursuselt Merilyn Aavik ning 1. kursuselt Gerli Pukk, Aneth-Dorian Vilde ja Kättriin Pärkson. Õpilasi saatsid Liina Krips ja Heidi Simisker. Projekti viimane koostöine nädal toimub märtsi lõpus Islandil.

Oktoobrikuus toimunud projektikohtumisest Eestis saab lugeda Õpetajate Lehest.

Liina Krips, Nõustamiskeskuse NÕUKE juht-õppenõustaja