HKHK Juggle projektiga SoomesEnne kui koolides puhkus algas jõudis HKHK nõustamiskeskuse ja õpetajate tiim osaleda Helsingis toimunud Erasmus+ “Juggle”  projektikohtumisel. Projekt, mis käsitleb loovaid õppemetoodikaid algas juba 2020 aastal ning pidi päris kaua veebi vahendusel tegutsema, kuid sellel kevadel said viie riigi õpetajad ka tegelikke silmast-silma kohtumisi ellu viia. Projekti algatajaks oli LIVE kool, kus õpetatakse palju erivajadustega õpilasi ning tema pikaaegne partner sotsiaaltsirkus Sirkus Magenta“.

Seekordse kohtumise korraldjaks oligi Sirkus Magenta ning kohtumise teema „Let`s Juggle”, (tõlkes: hakkame žongleerima!) viis osalejad sotsiaalse tsirkuse treeningsaalidesse. Meie tiimis osalesid HKHK NÔUKE spetsialistid Heidi Simisker ja Reet Saareväli, kunstiôpetaja Liisi Karydi ning toitlustusôpetaja Aili Tervonen. Meid võtsid vastu Helsingis oleva kooli LIVE rahvusvaheliste projektide eestvedaja Salla Ancker  ja Sirkus Magenta juht ja treener Silja Kyytinen ning treener Maiju Kuivalainen.

Seekord ôppisime Sirkus Magenta juhtimisel sotsiaaltsirkuse mänge ning päevad möödusid erinevaid tsirkusetrikke harjutades. Kõike õpetati väga tasapisi ja suure toetusega.  Meid õpetati nii hästi, et me tõepoolest saime nii mõnegi trikiga hakkama. Kulminatsiooniks oli etendus, mille videot saab näha SIIT. Koostööd teevad selles projektis  peale meie veel SoomeHollandiPoola ja Iirimaa koolid.

Liisi Karydi