epp_klimenko_revel_hkhkMeie puu- ja käsitööõpetaja Epp Klimenko õppis 10 päeva uusi oskusi Prantsusmaal, Revelis, puidutöö kutsekoolis Lycee des Metiers D´art Du Bois Et De L´ameublement , kus saab õppida kõike, mida üldse puutööga seostada annab – puidunikerdamiskunsti, intarsiat, mööblivalmistamist, –restaureerimist, ja –polsterdamist ning ka tisleri– ja puusepatööd. Kõiki neid kauneid oskusi omandades pööratakse suurt tähelepanu ka kunstile ja ajaloole ning loomulikult praktilisele tööle, mis on ka Epu silmad särama pannud.

HKHK on tõeliselt õnnelik, et lõpuks ometi oleme leidnud koostööpartneri puiduerialadele, sest paraku ei õpetata puutööd sugugi mitte paljudes euroopa kutsekoolides. Revelis kestavad õpingud aastast kuni kolme aastani, kuid on võimalik õppida ka kauem, sest lõpetades ühe eriala asuvad paljud õpilased õppima järgmist ja tihti ka kolmandat ning lõpetavad tõelise puidukunstnikuna.

Epul oli võimalik osaleda erinevates tundides ning kõike oma kätega kaasa teha. Sellest kõigest kirjutab ta ka Epu Prantsusmaa blogis, kust leiate ka palju fotosid nii Epu enda kui prantsuse õpilaste kaunitest puutöödest.

Juba mais võõrustame Eestis ka kahte õpetajat Revelist ning pärast seda asuvad seal kuuajasele ettevõttepraktikale pehme mööbli valmistamise eriala kolm täiskasvanud õppijat.