HKHK_portugali_praktikandidVeebruarikuises külmas talves saabusid HKHK-sse kaks kokaeriala praktikanti meie sõpruslinnast Fundaost. Tüdrukud valisid saabumiseks ühe eriti külma talveilma kui termomeeter näitas 15 miinuskraadi ja lund oli palju ja sadas juurdegi.

See pole mitte esimene kord meie portugali sõpradel saabuda lumisesse Eestisse, sest nende praktikaaeg on tihtipeale sattunud just kõige külmemale ajale. Ka portugali õpetajad on kord meie pisikeses linnas ära eksinud, sest jalutuskäigu ajal juhtus nii, et lumi sadas maha ja kogu ümbrus muutus tundmatuks ja ühtviisi valgeks ning tee tagasi Promenaadi hotelli oli kui ära nõiutud.

Selle aastased portugali tüdrukud Diana ja Danielle kohanesid aga kiiresti ning proovisid koos õpetaja Ennaga esmakordselt elus ka uisutamist. Tüdrukud on osa võtnud mitmetest kokaeriala tundidest ning koos HKHK õpilastega kooli köögis kogu kooliperele süüa valmistanud. Lisaks käisid nad ka koos inglise keele õpetaja Liisiga Briti Nõukogu korraldatud inglise teeõhtul ja plaanis on ka külastada pealinna.

Erasmus+ pakub alati natuke rohkem kui lihtsalt praktiseerimist – ikka kultuuri ja kohalikke olusid ja palju toredaid mälestusi koju kaasa võtmiseks.