Erasmus-FlexLearn-HKHKMaikuu eelviimane nädal tõi Haapsalu Kutsehariduskeskusesse kokku kümmekond haridustöötajat erinevatest kutsekoolidest Euroopas, sest toimus Erasmus+  “FlexLearn” projekti viimane kohtumine ja kogemuste jagamine. 

Sel korral olid fookuses digiteemad, täpsemalt digitaalsed lähenemisviisid ja paindlikud lahendused, sealhulgas e-õpe, digipädevuste arendamine, digikeskkonnad ja digitaalne turvalisus koolis ja õppekavades.

Nädala jooksul külastati lisaks HKHK-le ka Kuressaare Ametikooli ning Tallinna Tehnikaülikooli Mektory innovatsioonikeskust, mõlemad jätsid projektipartneritele väga hea mulje.

Tipphetk meie partnerite jaoks oli aga see, kui HKHK 2. kursuse IT-süsteemide nooremspetsialisti eriala õpilane Erik Tappan tutvustas lähemalt ChatGPT hingeelu ning seda, kuidas tehisintellekti enda kasuks töötama panna. Juttu, õhinat ning uudishimu jätkus pikalt.

Projekt on HKHK poolt ellukutsutud 2020. aastal ja selle peamiseks eesmärgiks on jagada Soome, Hollandi ja Iirimaa partnerkoolidega parimaid praktikaid erinevatest õppevormidest, leida uusi viise, kuidas õppijateni jõuda ning saada häid praktilisi lahendusi õppijate ning õpetajate toetamisel. Projekti partnerkoolid lisaks Haapsalu Kutsehariduskeskusele on: 

Nüüd jääb vaid otsad kokku võtta Iirimaal, sest projekti koordinaatorite viimane kohtumine toimub käesoleva aasta sügisel just Dublinis.